ALUSAPRO - tieniaca technika ochráni priestory pred prehrievaním - 2

ALUSAPRO – tieniaca technika ochráni priestory pred prehrievaním

Už žiadne zbytočné prehrievanie miestností, ale účinná tieniaca technika, ktorá zabezpečí príjemné prostredie rovnako v interiéri ako aj v exteriéri. Kvalitná ochrana pred slnkom, hlukom a vonkajším svetom ideálna pre byty aj domy.

Tieniaca technika má využitie v bytoch aj domoch

Horúce dni plné slnka sú lákavé a mnohí z nás ich doslova zbožňujú. Čo však už nie je lákavé sú slnečné lúče, ktoré prechádzajú do našich domovov, bytov a uberajú nás o chládok. Teplé dni sú super, ale teplo doma nie je nič príjemné. Jedným z mnohých riešení, ako zabrániť slnečným lúčom je tieniaca technika, ktorá má rôzne formy prevedenia. Širokú škálu prevedenia, tak ocenia mnohí záujemcovia. Keďže každý z nás máme iné požiadavky aj podmienky na bývanie vyberáme si riešenia, ktoré vyhovujú najviac nám. Dopriať si tieniacu techniku je možné v podobe roliet, markíz, ale aj vo forme bioklimatických pergol. Možností je naozaj dosť, všetko však záleží od podmienok v akých bývate.

ALUSAPRO - tieniaca technika ochráni priestory pred prehrievaním - 3

Typy tieniacej techniky, ktoré vám spríjemnia bývanie

Skôr, ako si vyberiete správny typ tieniacej techniky je vhodné zvážiť všetky dostupné okolnosti. Napríklad či hľadáte tieniacu techniku pre okno alebo okná v konkrétnej miestnosti, alebo si potrebujete zabezpečiť dostatok tieňa na balkóne, či terase. Rovnako je dôležité vedieť či túžite po tieniacej technike počas celého roka alebo iba v konkrétnom období. Z pohľadu okien v miestnostiach sú najvhodnejším riešením práve rolety na okná, ktoré sa postarajú o zatienenie aj izoláciu. V prípade väčších balkónov, terás alebo vonkajších priestorov je skvelým riešením práve markíza. Ak disponujete veľkou terasou určite zvážte možnosť výberu pergoly. Jej využitie je celoročné a oceníte ju počas mnohých dní. Množstvo typov tieniacej techniky, avšak každá prináša plnohodnotný úžitok.

Výhody tieniacej techniky môžete využívať sezónne, ale aj celoročne

Dokonalé pohodlie počas horúcich či rušných dní prináša tieniaca technika v rôznych sezónach, ale aj počas celého roka. Kým rolety na oknách dodajú ten správny stupeň teploty v miestnosti počas horúcich letných dní, taká markíza v zimnej záhrade vám spríjemní posedenie počas celého roka. Hlavnou výhodou tieniacej techniky je tak nielen ochrana pred slnkom, ale aj zvýšenie bezpečnosti pred zvedavými zrakmi okolia. Každý typ tieniacej techniky prináša množstvo výhod. Niektoré chránia pred slnečným žiarením, iné pred hlukom či zvedavými pohľadmi. Každopádne tieniaca technika je výhodnou voľbou aj v prípade interiéru, kde nie je možné použiť klimatizáciu. Správnou voľbou vhodného typu tieniacej techniky a odbornou montážou sa dokáže udržať v interiéri príjemná teplota aj počas nepríjemných horúcich dní.