Efektívne zasklievanie terás

Efektívne zasklievanie terás

Zasklievanie terás ako novodobý trend bývania. Otvorená terasa už nie je trendy. Stále viac ľudí objavuje čaro zasklenej terasy, ktorá prináša doslova nový rozmer využitia terás. Šetrenie energie, súkromie s dostatkom ticha, rozšírený priestor či príjemný čas s rodinou a priateľmi počas celého roka, to sú hlavné výhody pri použití zasklievania terás.

Výhody, ktoré prináša zasklievanie terás

Terasy sú ideálnym prostredím na vykonávanie rôznych aktivít. Či už chcete len tak sedieť na kávičke a odpočívať alebo si užívať čas s priateľmi pri grilovačke. Činnosti, ktoré sa dajú vykonávať na terasách sú rôzne a okrem iného záleží aj od ich veľkosti či spôsobu prekrytia. Ak máte naozaj veľkú terasu je dobré si ju rozdeliť na dve časti. Jedna časť otvorená a druhá časť prekrytá. Obidve časti majú svoje výhody aj nevýhody, ale v konečnom dôsledku z nich čerpáte úžitok počas celého roka. Kým otvorená časť terasy je ideálna na opaľovanie či grilovanie hlavne počas horúcich letných dní, tá prekrytá, vám prináša možnosť oddychu aj počas nepriaznivého počasia, ako je sneh, dážď, či vietor.

Terasa sa tak stáva ďalšou izbou vašej domácnosti, ktorá je využívaná celoročne. Dokonalé zábery z romantických filmov, ako napríklad pitie horúceho čaju s knihou v ruke na pohovke za sklom vašej terasy si budete môcť vychutnávať aj v tom najhoršom počasí. Do presklennej časti terasy je možné nainštalovať rolety, žalúzie či akékoľvek tienenie. Z terasy sa tak razom stane plnohodnotná miestnosť, v ktorej môžete tráviť čas s rodinou či priateľmi. Vychutnáte si ticho a kľud ako aj smiech a radosť vašich blízkych. Aby toho nebolo málo, tak zasklená terasa pomáha aj skresať účty účty za energie. Množstvo výhod z jedného priestoru je moderným trendom, ktorý objavuje stále viac ľudí.

Posuvné zasklievanie terasy rozširuje bývanie

Zasklená terasa ponúka množstvo výhod, ktoré sme si spomenuli vyššie v článku. Avšak dôvodom prečo si ľudia zasklievajú terasu je viacero. Tým najčastejším dôvodom je práve rozšírenie priestoru. Vďaka tomu sa terasa stáva plnohodnotnou miestnosťou, ktorá v zime drží zimu za oknami a v lete naopak púšťa teplo. Pomocou zasklievania terás si tak veľmi efektívnym spôsobom regulujeme teplotu, akú chceme na terase mať. Ako a či zaskliť celú terasu je veľmi individuálne, nakoľko to záleží na potrebách a požiadavkách každého z nás. Kým niekto preferuje celú terasu zaskliť, iný si ju rozdelí na dve a možno aj viac častí. Rozhodnutie je vždy len na majiteľovi.

Ak sa však budete chcieť poradiť o možnostiach, ako využiť svoju terasu na maximum, je dobré sa obrátiť na odborníkov z Alusapro, ktorí sú experti na posuvné zasklievanie terás, balkónov, loggií či zimných záhrad.


mediatel