tieniaca technika

Tieniaca technika

Regulácia teploty bez spotreby energie? Vyskúšajte tieniacu techniku.

Novinky od Alusapro pre spokojný domov.

Vo svete tienenia existuje mnoho spôsobov, akými svoje domovy môžeme ochrániť pred vysokými teplotami a prehrievaním priestorov. My vám ponúkame hneď niekoľko riešení, ako do miestností prinesiete aj v čase horúčav prijemný chládok .

Markízy pre jarné a letné dni

Ak hľadáte riešenie, ktoré vám zaručí posedenie v tieni od prvých jarných dní do posledných letných, odporúčame vám investovať do markízy. Jej výhoda spočíva v tom, že pokiaľ naozaj nechcete tienenie počas celého roka, ale iba počas slnečných horúcich dní, markíza vám ho zaručí. Vďaka jej flexibilite ju môžete kedykoľvek, podobne ako žalúzie, stiahnuť. Látka sa postupne celá navinie do kazety, kde je chránená pred poškodením a pripravená na opätovné použitie.

Screenové a hliníkové rolety sa postarajú o zatienenie aj izoláciu

Samostatnou kapitolou  v tienení sú rolety, ktoré prinášajú mnohé výhody, najmä pre ľudí pracujúcich v noci, ktorí si cez deň potrebujú pospať, no taktiež pre ľudí žijúcich v hlučnom prostredí s častými zmenami počasia.

Prečo? Screenové a hliníkové rolety dokážu zaručiť: absolútnu tmu v miestnosti, sú odolné voči dažďu a vetru, tlmia hluk z ulice, či dokonca šetria energie. Ako? Jednoducho zatiahnete cez deň roletu, aby do vnútra cez leto nevnikalo teplo a cez zimu zasa chlad. Roleta vám však poslúži aj ako ochranca pred zlodejmi, keďže jej pevná konštrukcia by výrazne sťažila preniknutie nevítaných hostí do domu. Ich výhodou je aj vyhotovenie, ktoré je dostupné v rôznych variantoch.

Markízy na zimnú záhradu

Zimná záhrada je miesto oddychu počas celého roka a umožňuje nám únik od každodenných povinností. To aké rastliny a na akú stranu by mala byť zimná záhrada otočená sme spomínali v minulom článku. (https://www.alusapro.sk/zimne-zahrady-naco-dbat-pred-a-po-vystavbe/https://www.alusapro.sk/ake-rastliny-pestovat-v-zimnej-zahrade/)

Ako však vybrať správne tienenie, aby sa miestnosť neprehrievala? My odporúčame markízu, ktorá presklenú miestnosť ochráni pred prudkými slnečnými lúčmi, vysokými teplotami a  vysychaním rastlín, ktoré nie sú milovníkmi extrémnych teplôt. Takisto zaručí pomalšie opotrebenie materiálov, z ktorých je miestnosť zimnej záhrady postavená.

Bioklimatické pergoly poskytujú sofistikované riešenie tienenia

Pokiaľ uvažujete nad altánkom a neviete sa rozhodnúť aký typ tienenia použiť, bioklimatické pergoly sú cesta. Prečo? Premyslený spôsob vetrania a tienenia spočíva v naklopených lamelách, ktoré odrážajú slnečné žiarenie a zároveň prepúšťajú prúdenie vzduchu. Ako už vyplýva z ich samotného názvu, bioklimatické pergoly rátajú aj so zmenami počasia a preto sa v prípade dažďa samé uzatvoria. Vodu odvádzajú prostredníctvom integrovaného odkvapového systému vstavaného do nôh pergoly. Tým ochránia nielen vás, ale aj nábytok altánku. Ich použitie je navrhnuté tak, aby boli využiteľné nielen počas leta, ale aj počas zimných dní. V tom prípade je možné jednotlivé lamely obohatiť o LED osvetlenie, ktoré počas večerov vyčaria príjemnú atmosféru.