posuvne zasklievanie terasy

Posuvné zasklievanie terasy

Zasklená terasa ponúka viacero výhod ako sú menšia spotreba energie, možnosť využívať terasu počas celého roka, ale taktiež znížený hluk z okolia. V čom však spočívajú výhody v posuvnom zasklení terasy?

Teplo v zime aj v lete

Posuvné zasklievanie je vynikajúcim spôsobom ako udržať v lete aj v zime teplo a zároveň využiť terasu naplno. V príjemných letných dňoch môžete terasu otvoriť a naplno vpustiť dnu teplo, v zime ho zasa udržať za oknami. Preto je aj ideálnym prostredím pre vytvorenie zimnej záhrady.

Vytvorte si vlastnú zimnú záhradu

Posuvné zasklievanie vám rozhodne pomôže, pokiaľ ste sa rozhodli vytvoriť si doma vlastnú zimnú záhradu. Využiť pri tom môžete zasklenie pokiaľ chcete rozšíriť priestor na bývanie a oddych, na pestovanie exotických rastlín, či využiť slnečnú energiu na ušetrenie financií za vykurovanie. Každé využitie si však vyžaduje iné podmienky. Poďme si ich rozobrať na drobné.

1. Zasklenie terasy pre rozšírenie priestoru na bývanie

Toto je jednou z najobľúbenejších možností kvôli ktorým si ľudia dávajú svoje terasy zasklievať. Vďaka tomu ich môžu využívať počas celého roka na oddych, či posedenia s kamarátmi a rodinou. Ako však zabezpečiť teplo v takomto type miestnosti, pokiaľ vonku nesvieti slnko? V prvom rade odporúčame stavať terasy otočené smerom na juh, kde môžu v prípade studených a zimných dní prijať viac tepla. Ak však takúto možnosť nemáte, nemusíte zúfať. Ide to aj inak. Jednou z najfrekventovanejších volieb je zabudovať kúrenie. To vám miestnosť vykúri aj napriek tomu, že vonku vládne zima.

2. Zasklenie terasy na pestovanie exotických rastlín

Dôležité je v tomto prípade slovo exotické, keďže tieto rastliny neprežijú, keď teplota klesne na hodnoty, na ktoré nie sú zvyknuté. To znamená, že pokiaľ by ste si chceli pestovať napríklad v tejto miestnosti Aloe vera budete ju musieť mať vykúrenú na 18-20 stupňov celzia.

3. Zasklenie terasy pre šetrenie financií

Ako sme už spomínali, zasklená terasa vám ušetrí a zároveň poskytne výhodu neustáleho používania. Pokiaľ si v nej nechcete vykurovať počas zimy, dokonale vám poslúži aj na prezimovanie rastlín, ktoré nepotrebujú pre svoje prežitie vysoké teploty. Vám zasa poskytne oázu pokoja bez nepríjemného vetru, dažďa, či hluku z ulice.