zimné záhrady, zádveria, terasy, deliace priečky

Zimné záhrady

Zimná záhrada je definovaná ako presklená časť domu, ktorá objekt vhodne dotvára. Jej architektúra je v súlade s budovou, vhodne dopĺňa a niekedy až kopíruje základné stavebné prvky ako sú tvary, materiály, farby a štýl. Môže rozširovať obývaciu izbu, či jedáleň, alebo aj vytvoriť nový plnohodnotný priestor zo strechy, terasy, či podkrovia. Plní dve základné funkcie – zväčšuje obytnú plochu a zintenzívňuje kontakt človeka s prírodou. Zimná záhrada dáva človeku možnosť stať sa rýchlo a pohodlne súčasťou prírody v akomkoľvek počasí, či ročnom období.

ZIMNÉ ZÁHRADY SA DAJÚ ROZDELIŤ NA TRI ZÁKLADNÉ SKUPINY
PODĽA ICH URČENIA A SPÔSOBU VYUŽITIA.

Zimná záhrada ako
obytný priestor

Tam, kde sa dá spať, čítať, či oddychovať pri počúvaní hudby je zasklená izolačným sklom na stabilizáciu mikroklímy. Je začlenená do domu, masívne obvodové steny sú dobre izolované a zasklené strešné plochy zmenšené. Má dobré vetracie a tieniace možnosti.

Zimná záhrada
na pestovanie rastlí

Čiže skleník či mini botanická záhrada. Takáto zimná záhrada je len minimálne začlenená do domu, čo najväčšiu jej časť tvorí sklo. Dôraz sa kladie na dobré možnosti vykurovania, vetrania a tienenia. Ťahá sa do výšky, aby bol nad rastlinami dostatok voľného priestoru a strecha má minimálny sklon.

Zimná záhrada ako
energetický systém

Vhodná na úsporu energií a využitie slnečnej energie. Stavia sa orientovaná na juh, jej presklené plochy sú strmé. Nepresklené obvodové múry môžu byť včlenené do obydlia. Vzduch regulovane prúdi do domu priamo, alebo nepriamo.

Nikto sa nebude čudovať, ak ste zistili, že zimnú záhradu chcete. Taký ten svoj malý, vlastný kúsok pokoja na útek od reality. Hoci len na rannú kávu.

Najmodernejšia technológia

Naše zimné záhrady prechádzajú technológiou výroby v našej dielni pri procese kontroly statiky s následou povrchovou úpravou. Je pre nás dôležité aby Vám Vaša nová zimná záhrada poskytla očakávanú kvalitu a spokojnosť. Okrem toho prinášame ako prvý na Slovensku najmodrenejšiu technológiu a to elektrické samo zaťahovacie strechy na diaľkové ovládanie.
3d vizualizácie | alusapro

V PRÍPADE POTREBY VIEME ZHOTOVIŤ
3D VIZUALIZÁCIE PROJEKTOV