zimné záhrady | alusapro

Zastrešenie bazéna – predĺžte si sezónu kúpania na záhrade

Chcete, aby vám voda v bazéne zostala teplá čo najdlhšie? Poznáme jednoduché a efektívne riešenie. Zastrešenie bazéna, ktoré udrží vodu nielen dlhodobo teplú, ale taktiež ju ochráni pred nečistotami, či zlým počasím.  Aké sú teda jeho výhody? Priblížime vám v článku.

Kúpanie od jari až do jesene

Teplota vody a možnosti kúpania pri nezakrytom bazéne závisia od mnohých faktorov ako je napríklad teplota vzduchu, počasie, zrážky, ale aj to či žijete na západnom alebo východnom Slovensku a mnohé ďalšie. Preto je veľmi špekulatívne presne tvrdiť akú dlhú kúpaciu sezónu môžete mať s neprekrytím bazénom.

Pokiaľ bazén zasklíte zvýšite čas v rámci ktorého môžete bazén aktívne využívať a to nielen počas leta. Kúpanie cez horúce slnečné dni sa predĺži od jari až do jesene. Prečo? Z jednoduchých dôvodov. Pokiaľ máte bazén zastrešený, nepôsobia naň, alebo pôsobia len minimálne, vonkajšie faktory, ako je teplota, studený dážď či ďalšie.  Poďme si to však rozobrať na drobné.

6 dôvodov prečo sa zasklenie oplatí

Slovensko leží v miernom geografickom pásme a preto pokiaľ ryska teplomera neprekročí teploty vyššie aké u nás obvykle prevládajú, je nutné vodu v bazéne zohrievať. Je možné tak robiť rôznymi spôsobmi avšak všetky si vyžadujú financie aj starostlivosť. Zasklenie je oproti tomu jednorazová investícia, ktorá sa vám niekoľko násobné vráti. Tu sú dôvody prečo:

  1. Zasklenie udržiava teplotu vody, von uniká len minimálne množstvo tepla.
  2. Zvyšuje teplotu vody tzv. skleníkovým efektom.
  3. Dokáže ju zvýšiť až o 5-10°C.
  4. Zabraňuje znečisťovaniu vody.
  5. Udržiava stálosť pH vďaka tomu, že sa upravená voda nemieša s dažďovou, ktorá by inak pH menila.
  6. Ochraňuje malé deti, či domáce zvieratá pred nebezpečenstvom pádu do bazéna.

Samozrejme je dôvodov oveľa viac ako sú aj napríklad estetická hodnota, či možnosť kúpania sa počas nepriaznivého počasia alebo v noci, keď teplota vonku klesne. Zasklenie nezaručuje úplnú izoláciu a preto je možné, že počas studených a zamračených dní budete musieť použiť aj zahrievanie vody inými dostupnými spôsobmi. Avšak tento ohrev je len výnimočný a v konečnom dôsledku nespôsobí výrazné peňažné výdavky.

Zasklenie s profesionálnymi systémami

Možností je vždy viac a to platí aj pri zasklení bazénov. Medzi najobľúbenejšie a najspoľahlivejšie patrí pevné posuvné a elektrické zasklievanie. V rámci neho si môžete vybrať z viacerých posuvných systémov ako napríklad COR 2000COR 4200 s PTM , COR-Visionelektrickou strechou a ďalšími. Fungujú na princípe posuvných dielov, ktoré je možné roztiahnuť nad bazén alebo ich vsunúť do seba. Ak vás zasklenie bazénu zaujalo a uvažujete nad jeho kúpou, neváhajte nás kontaktovať a my vám zodpovieme na všetky otázky a priblížime možnosti presklenia vášho bazéna.