záhradný altánok

Záhradný altánok premení vašu záhradu na oázu pokoja a pohody

Práve záhradný altánok je funkčným doplnkom záhrady, ktorý si rýchlo zamilujete. Záhradný altánok skvele vyzerá a ešte lepšie sa používa. V záhradnom altánku môžete tráviť dlhé letné popoludnia či skoré rána so šálku kávy alebo čaju. Skvele využiteľné sú i na posedenia s rodinou a priateľmi.

záhradný altánok

Prečo by záhradný altánok nemal na vašej záhrade chýbať

Pokiaľ má váš dom priestrannú záhradu, záhradný altánok by na nej jednoducho nemal chýbať. Samozrejme, zmestí sa i do menších záhrad. Avšak do tých najmenších sú vhodným riešením najmä útulné hliníkové pergoly alebo využitie systému zasklievania terás. Pre zasklievanie terasy môžete využiť i systém nazývaný posuvné zasklievanie terasy, vďaka ktorému môžete terasu využívať celoročne.

Záhradný altánok vám počas teplých letných, ale aj počas príjemných jarných a jesenných dní umožní vychutnávať si pobyt na záhrade akoby ste boli v prírode. Záhradný altánok skvele doplní i chalupy, na ktoré budete chodiť ešte radšej. Pritom sa môžete rozhodnúť pre viaceré alternatívy materiálového spracovania pre váš záhradný altánok. Veľmi obľúbené sú najmä drevené altánky, ktoré vám zaručia 100% prepojenie s prírodou. Obľúbené sú i kovové altánky, nakoľko práve z kovu je možné tvoriť rôzne ozdobné a tvarované altánky. Treťou možnosťou sú murované altánky, ktoré vydržia večnosť, avšak na ich realizáciu bude potrebné i stavebné povolenie.

Ako si vybrať správny materiál na realizáciu záhradného altánku?

Neviete sa rozhodnúť aký materiál použiť na realizáciu vášho záhradného altánku? Nuž, rozhodnúť sa môžete na základe viacerých faktorov. Tým rozhodujúcim pri realizácii záhradného altánku budú vaše preferencie na materiál, ktorý sa vám najviac páči a zároveň perfektne zapasuje ku dizajnu vašej záhrady a domu. Dôležité je však poznať i plusy a mínusy jednotlivých materiálov a vybrať si ten, ktorý splní vaše očakávania.

Drevené záhradné altánky

Výhodou drevených altánkov je použitie čisto prírodného materiálu – kvalitného dreva. Drevo je dobre opracovateľné, má vysokú nosnosť a stabilitu. Navyše skvele vyzerá a pri správnej starostlivosti si svoj vzhľad udrží veľmi dlho.

Kovové záhradné altánky

Z kovu je možné tvarovať a vytvárať pozoruhodné záhradne altánky. Kovové konštrukcie sú odolné voči zmenám počasia avšak pri nesprávnej starostlivosti im hrozí korodovanie.

Murované záhradné altánky

Na obľúbené murované altánoky je potrebné stavebné povolenie. Ich výhodou je najmä vysoká pevnosť a odolnosť voči vonkajším vplyvom počasia. Výhodou je i to, že nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť.